Stomatologia kosmetyczna

...czyli poprawa uśmiechu

1. wybielanie zębów: metodą domową i w gabinecie

 • metoda domowa: z zastosowaniem nakładek plastikowych z żelem wybielającym nakładanych na noc (10-14 nocy). Obecnie najczęściej stosowaną metodą wybielania zębów jest wybielanie nakładkowe w domu. W metodzie tej używany jest preparat o stężeniu od 10 do 20%.
  Pierwsza wizyta polega na pobraniu wycisków zębów w celu przygotowania indywidualnych nakładek (szyn) do wybielania. Wybielanie w nakładce odbywa się w trybie nocnym. W celu uzyskania oczekiwanego efektu nakładkę stosujemy przeciętnie 2 tygodnie.
  Efekt wybielania utrzymuje się podobnie długo, jak w przypadku wybielania jednowizytowego w gabinecie. Wybielanie nakładkowe możemy powtarzać nie częściej niż raz na 6 miesięcy. Nakładki mogą być wykorzystane wielokrotnie, o ile nie stwierdzamy uszkodzeń ich powierzchni (pęknięcia, przedziurawienia).

 • metoda gabinetowa: do wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym stosuje się preparat o dużym stężeniu (35-50%).
  Zabieg wybielania wszystkich zębów trwa około 1,5 godziny. Preparat wybielający nakładany jest na zęby w trzech dwudziestominutowych sesjach. Końcowym etapem zabiegu jest zabezpieczenie zębów preparatem znoszącym nadwrażliwość. Efekt wybielania jest już widoczny bezpośrednio po wybielaniu, jednak ostateczny rezultat uwidacznia się po drugiej lub trzeciej wizycie. Niewielki odsetek pacjentów odczuwa nadwrażliwość zębów przez pierwsze 24 godziny po zabiegu. Efekt wybielania utrzymuje się od 1 roku do 3 lat, w niektórych przypadkach może być trwały. Wybielanie gabinetowe możemy powtarzać nie częściej niż raz w roku.

2. wybielanie pojedynczych, przebarwionych zębów, najczęściej martwych: metodą domową i w gabinecie

Pojedyncze zęby mogą ulec przebarwieniu spowodowanemu przez nieprawidłowe leczenie endodontyczne (kanałowe), chorobę miazgi zęba, zastosowanie do wypełnienia kanału past zawierających barwniki.
Na wizycie zostaje stworzony dostęp do jamy zęba i wybielacz zostaje wprowadzony do komory zęba. Ząb zostaje zabezpieczony wypełnieniem tymczasowym. Środek wybielający pozostawiamy w zębie na 2 do 7 dni lub do momentu stwierdzenia przez pacjenta, że ząb jest znacznie jaśniejszy od sąsiednich (zadowalający efekt może pojawić się nawet po kilku godzinach). Jeśli po 7 dniach nie występuje dostateczny efekt wybielania, zabieg należy powtórzyć. Środek wybielający może być zakładany do 4 razy.

3. korekta kształtu koron, zamykanie diastem (przerw) między zębami, licowanie, zmiana kształtu zęba

W stomatologii estetycznej obowiązuje zasada minimum ingerencji przy maksimum efektu, postępowanie zawsze rozpoczyna się więc od jak najmniej inwazyjnych metod. Przykładowo, w przypadku nieprawidłowego kształtu zęba (zęby stożkowate, małe, po urazach), obecności diastemy czy wrodzonych ubytków szkliwa terapię rozpoczyna się od próby korekty kształtu zębów materiałem kompozytowym, a dopiero w sytuacji uzyskania niedostatecznego efektu sięga się po inne metody (korekta ortodontyczna, korony protetyczne). W naszym gabinecie osiągamy w tej dziedzinie spektakularne wyniki, m.in. dzięki zastosowaniu najnowszej generacji materiałów kompozytowych do estetycznej odbudowy zębów (GRADIA, FILTEC).

4. uzupełnienie braków zębowych

5. czyszczenie zębów (scaling ultradźwiękowy, piaskowanie)

 

Aktualności Centrum

Wirtualne zwiedzanie

Zapraszamy do wirtualnych odwiedzin w naszym gabinecie.

LUNCH BIZNES

 

Kontakt i lokalizacja

Centrum Stomatologii Rodzinnej
lek. stom. Katarzyna Dąbkowska

ZAPRASZAMY
PONIEDZIAŁEK 13.00 - 19.00
WTOREK 9.00 - 19.00
ŚRODA 13.00 - 19.00
CZWARTEK 9.00 - 19.00
PIĄTEK 9.00 -19.00

REJESTRACJA: (15) 844 88 33
al. Jana Pawła II 13/216
37- 450 Stalowa Wola
gabinet@centrumstomatologii.com.pl

Nasz gabinet

 • Centrum Stomatologii Rodzinnej Stalowa Wola
 • Centrum Stomatologii Rodzinnej Stalowa Wola
 • Centrum Stomatologii Rodzinnej Stalowa Wola
 • Centrum Stomatologii Rodzinnej Stalowa Wola
 • Centrum Stomatologii Rodzinnej Stalowa Wola
 • Centrum Stomatologii Rodzinnej Stalowa Wola

Copyright © 2010 Centrum Stomatologii Rodzinnej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: pgstudio.pl

PG STUDIO Piotr Gowala