Nasze cele

Naszym głównym celem jest zapewnienie pacjentom długofalowych korzyści pod względem zdrowotnym, estetycznym i finansowym.

 • Po pierwsze – profilaktyka. Stara maksyma „lepiej zapobiegać niż leczyć” sprawdza się także w stomatologii. Wielu bolesnych schorzeń zębów i dziąseł moglibyśmy uniknąć, gdybyśmy wiedzieli jak w porę im zapobiec.
  Jest naszą dumą, że coraz większa grupa naszych stałych pacjentów nie wymaga zabiegów leczniczych, odwiedzają nas tylko w celu wykonania zabiegów profilaktycznych. Jest to również najtańsza forma utrzymywania zdrowego uzębienia.
  Edukację w zakresie profilaktyki stomatologicznej zaczynamy jak najwcześniej.
  Z pomocą rodziców uczymy dzieci prawidłowej higieny jamy ustnej, zasad prawidłowego odżywiania. Dokonujemy zabiegów fluoryzacji i lakowania.

 • Po drugie – staramy się leczyć całe rodziny. Dlatego naszą ambicją jest zaproponowanie jak najbardziej wszechstronnej oferty, aby móc pełnić funkcję „lekarza rodzinnego” w zakresie stomatologii. Pomaga nam to wychwycić czynniki genetyczne czy też przyzwyczajenia rodzinne takie jak złe nawyki żywieniowe.
  W Szwecji, gdzie znacznie wcześniej doceniono znaczenie profilaktyki, dzieci nie mają próchnicy, a choroby przyzębia znane są studentom stomatologii jedynie z opracowań teoretycznych.
  Dzieci to dla nas bardzo szczególni pacjenci. Wymagają specjalnego traktowania - potrzebna jest nasza cierpliwość, aby przełamać nieufność maluchów. Rodzice naszych małych pacjentów nie mają problemów z przyprowadzeniem dzieci do stomatologa. Wizyta w specjalnie dla nich przygotowanym gabinecie kojarzy się dziecku z zabawą, poznawaniem nowego otoczenia, dziwnych i niespotykanych gdzie indziej przedmiotów i urządzeń np. ruchomego fotela. Z pewnością później, w dorosłym życiu, będzie chętnie zgłaszać się na wizyty kontrolne, zachowując pełne uzębienie.

 • Po trzecie – łączyć efekt zdrowotny z estetycznym. Profesjonalnie wykonana korona, most czy odbudowa zęba to nie tylko usprawnienie narządu żucia, ale często również mała operacja kosmetyczna przywracająca piękny uśmiech i dobre samopoczucie pacjenta. Zabiegi wykonywane są przez doświadczonych lekarzy. Podnoszenie kwalifikacji na specjalistycznych kursach i konferencjach jest obowiązkiem każdego członka naszego zespołu. Dzięki temu odnosimy sukcesy nawet w dziedzinach uznawanych za najtrudniejsze – protetyce i leczeniu chorób przyzębia

 • Po czwarte eliminować ból. Przyczyną stresu pacjentów jest obawa przed bólem. Staramy się ich przekonać, że dorobkiem współczesnej stomatologii jest między innymi prawie całkowite wyeliminowanie bólu u pacjentów stosujących się do zaleceń lekarskich.

 • Po piąte zapewnić rzetelną informację na każdym etapie leczenia. Nasi pacjenci już na etapie planowania leczenia są szczegółowo informowani o możliwych wariantach postępowania oraz ich kosztach. Stomatologia a w szczególności protetyka nigdzie nie jest tania, dlatego naszą powinnością jest obiektywne przedstawienie alternatywnych procedur i pozostawienie decyzji pacjentowi. Mamy opinię przychodni stosującej rozsądne ceny, szczególnie biorąc pod uwagę ich relację do jakości usług.

 • Po szóste staramy się pracować szybko i sprawnie. Wizyta na fotelu to dla niektórych katusze - dlatego staramy się wizyty ograniczać do niezbędnego minimum... ;)

 

Aktualności Centrum

Wirtualne zwiedzanie

Zapraszamy do wirtualnych odwiedzin w naszym gabinecie.

LUNCH BIZNES

 

Kontakt i lokalizacja

Centrum Stomatologii Rodzinnej
lek. stom. Katarzyna Dąbkowska

ZAPRASZAMY
PONIEDZIAŁEK 13.00 - 19.00
WTOREK 9.00 - 19.00
ŚRODA 13.00 - 19.00
CZWARTEK 9.00 - 19.00
PIĄTEK 9.00 -19.00

REJESTRACJA: (15) 844 88 33
al. Jana Pawła II 13/216
37- 450 Stalowa Wola
gabinet@centrumstomatologii.com.pl

Nasz gabinet

 • Centrum Stomatologii Rodzinnej Stalowa Wola
 • Centrum Stomatologii Rodzinnej Stalowa Wola
 • Centrum Stomatologii Rodzinnej Stalowa Wola
 • Centrum Stomatologii Rodzinnej Stalowa Wola
 • Centrum Stomatologii Rodzinnej Stalowa Wola
 • Centrum Stomatologii Rodzinnej Stalowa Wola

Copyright © 2010 Centrum Stomatologii Rodzinnej. Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: pgstudio.pl

PG STUDIO Piotr Gowala